Pamokos pastabos apie disgrafijos pašalinimą. Logopedinio užsiėmimo apie disgrafijos agramatinės formos įveikimą santrauka


Logopedinės temos: susiję žodžiai. Leksikos tema: naminiai gyvūnai ir jų jaunikliai. Gramatikos tema: vienaskaitos ir daugiskaitos daiktavardžiai.

Tikslas: mokyti rasti ir formuoti susijusius žodžius. Užduotys:

Švietimas:

Žodžių išplėtimas ir aktyvinimas tema: „Naminiai gyvūnai ir jų jaunikliai“;

Gebėjimo keisti daiktavardžius skaičiais ugdymas;

Gebėjimo sudaryti mažybinę daiktavardžio formą ugdymas;

Stiprinti vaikų žinias apie žodžio šaknį. Pataisymas:

Loginio mąstymo ugdymas;

Darnios kalbos ugdymas. Švietimas:

Valdymo ir savikontrolės funkcijų plėtra;

Atkaklumo formavimas.

Įranga: atvirutės su naminių gyvūnų ir jų jauniklių atvaizdais, kortelės su mįslėmis.

Pamokos eiga:

Įžanginė dalis.

1. Organizacinis momentas. Sveikinimai. Susitikimas su vaikais. Pagrindinė dalis.

2. Žaidimas „Kas, kieno kūdikis“.

Dabar mes šiek tiek pažaisime su jumis. Turiu gyvūnų, kuriuos turite atspėti.

O smailios ausys,

Ant letenų yra pagalvės,

Nosis kaip šereliai

Išlenkta nugara,

Dieną jis miega ir guli saulėje.

Naktimis jis klaidžioja ir eina į medžioklę. 1: Draugauja su šeimininku, saugo namą, gyvena po prieangiu, turi uodegą kaip žiedą. O alkana - ji ryja, soti - kramto, duoda pieno visiems vaikams ir su kirptais karčiais,

Uoliai šokinėja. O Su barzda, ne senas, Su ragais, ne jaučiu. Ne arklys, o spardytojas, Jie melžia, bet ne karvę, Su pūkais, bet ne paukščiu. P Vietoj uodegos - kabliukas, Vietoj nosies - snukis. Paršelis pilnas skylių, o kabliukas niūrus. P Pūkų kamuoliukas, Ilga ausis, Mikliai šokinėja, Mėgsta morkas. O kuris nei karštyje, nei šaltyje,

Nenusivelka kailinių.

Ant lentos padėjau augintinių nuotraukas.

Vaikinai, šie gyvūnai prarado savo kūdikius. Padėkime juos surasti. Na, prisiminkime: kas yra šuns kūdikis? (Rodomas šuniuko paveikslėlis.)

Teisingai – šuniukas. Ir daugiskaita? Taip nustatomi ir kitų gyvūnų jaunikliai.



3. Darbas sąsiuviniuose.

Užsirašykite keletą žodžių į sąsiuvinius, kaip aš darau ant lentos.

Pavyzdys: katė - kačiukas - kačiukai

avys – ėriena – ėriukai ir kt.

- Sakykite, koks santykis tarp katės ir kačiuko, kiaulės ir paršelio ir pan.? (Giminės.)

Dabar paimkite pieštukus ir paryškinkite visų žodžių šaknis.

Taip, dabar atidžiai peržiūrėkite žodžių poras, kurias užsirašėte, ir pasakykite, kurios iš jų yra susijusios?

Kodėl? (Jie turi tą pačią šaknį.)

Kaip kitaip galima pavadinti susijusius žodžius? (Ta pati šaknis.)

Išvada: žodžiai su ta pačia šaknimi yra susiję ir turi bendrą šaknį.

4. Žaidimas „Pasirink žodį“.

Dabar turime prisiminti, kas ką valgo. Pažiūrėkite į lentą.

Kiškis graužia giles. Šuo ėda žolę.

- Atidžiai pažiūrėkite ir rodyklėmis susisiekite, kam kas patinka.

Puiku, dabar gautus sakinius užsirašykite į sąsiuvinį.

Dabar pažaiskime šiek tiek. Aš pasakau jums žodį, o jūs pakaitomis pasirenkate jiems susijusius žodžius: kaulų.

Tas pats su kitais žodžiais (gilės, kopūstai, morkos, žolė, avižos, pienas).

5. Darbas su tekstu.

Ant lentos užrašomas tekstas:

Vasarą atostogavome kaime senelis Padėjome jam atlikti namų ruošos darbus. Maša pamelžė karvę. Petja ganė avis. Ir maitinau katė ir šuo. O vakare senelis mus pavėžėdavo arkliai.

Perskaitykite tekstą ir pakeiskite paryškintus žodžius meiliais.

Skaitydami rašykite tekstą į sąsiuvinį, pažymėkite pabrauktų žodžių šaknis. Baigiamoji dalis.

6. Apibendrinimas.

Ką mes šiandien veikėme klasėje?

Ačiū, iki.

2 priedas

Pamokos apie disgrafijos, atsiradusios dėl kalbos analizės ir sintezės nebrandumo, santrauka

Logopedinės temos: Išplėskite pasiūlymus įtraukdami apibrėžimą ir papildydami.

Gramatikos tema:žodžių sutapimas sakinyje lytimi, skaičiumi ir didžiąja raide.

Tikslas: mokyti vaikus išplėsti dviejų dalių sakinį įvedant apibrėžimą ir papildymą.

Užduotys:

Švietimas:

Išmokti braižyti sakinių metmenis ir sakinius pagal metmenis;

Išmokti atpažinti pagrindines sakinio dalis;

Stiprinti gebėjimą derinti žodžius sakinyje lytimi, skaičiumi, didžiąja raide;

Pataisymas:

Tobulinti pasiūlymų analizės ir sintezės įgūdžius;

Ugdyti loginį mąstymą;

Ugdykite klausos dėmesį, atmintį ir gebėjimą dirbti pagal algoritmą. Švietimas:

Puoselėti nepriklausomybę;

formuojant valdymo ir savikontrolės funkcijas.

Įranga: dalykiniai paveikslėliai, kortelės su sakiniais, kortelės su sakinių schemomis, spausdinimo drobė, kortelės su žodžiais.

Pamokos eiga:

Įžanginė dalis.

1. Organizacinis momentas.

(Ant vaikų stalų yra nuotraukos: voverė, saulė, katė, mergaitė, obuolys.)

Sveiki bičiuliai. Pirmieji atsisės tie, kurie sugalvos veiksmo žodį žodiniam objektui. Pagrindinė dalis.

2. Loginio mąstymo ugdymas.

Vaikinai, ką sodininkas augina sode?

Teisingai, šiandien mes auginsime sakinius. Atspėk mįslę:

Dalgis neturi duobės, Jam skylės nereikia, Kojos gelbsti nuo priešų, O žievė saugo nuo bado.

Kas čia?

Teisingai, tai kiškis. Sugalvokite dviejų žodžių sakinį

3. Dviejų dalių sakinio paskirstymo pratimas.

Ant lentos bus padėtas kiškio paveikslas.

Vaikinai, kas parodytas paveikslėlyje?

Ką veikia kiškis?

Užrašų knygelėje užrašykite tokį sakinį: Kiškis pabėga.

- Apibrėžkite šį sakinį.

Dabar atsakykite į mano klausimus. Kiškis nuo ko bėga?

Kuris kiškis bėga nuo lapės?

Nuo kurios lapės bėga bailus kiškis?

4. Darbas su pasiūlymo schema.

Logopedas duoda vaikams korteles su dviejų dalių sakiniais ir bendro sakinio schema. Pasiūlymai: voverė graužia.

Saulė šildo.

Upelis šniokščia.

Katė jį pagauna.

Mergina valosi.

Vaikinai, atitinkamai padidinkite savo pasiūlymą

Perskaitykite, ką turite.

Dabar užsirašykite jį į užrašų knygelę.

5. Pasiūlymų analizės ir sintezės rengimas. Logopedas „netyčia“ numeta kortas.

Ak, vaikinai, koks aš nerangus. Padėkite man, prašau, surinkti korteles (atnešė zuikį, nedrąsią, mažąją Katją)

- Perskaitykite, kurią kortelę kiekvienas turi, ir suformuokite sakinį, tarsi būtumėte gyvi žodžiai.

Tada pasiūlymas rodomas spausdinimo drobėje.

Išvardykite pagrindinius šio sakinio žodžius.

Dabar sudarykite pasiūlymo metmenis.

6. Diagramų pasiūlymų atranka.

Aš jums duosiu sakinių korteles ir sakinių diagramas. Turėsite pasirinkti tinkamas sakinių schemas.

Pasiūlymai: Mama sūnui numezgė gražų megztinį. Mano sesuo skaito savo broliui įdomią knygą. Lena parodė Igoriui mažą kačiuką. Žvejai į tinklą pagavo didelę žuvį. Maža mergaitė plauna parketą. Baigiamoji dalis.

7. Apibendrinimas.

Ką mes veikėme klasėje? ką auginai?

Apie ką mes kūrėme sakinius?

8. Studentų veiklos vertinimas.

Arina

Tema: « Garsai ir raidės [Ш] ir [Ш]»

Tikslas: stiprinti diferenciacijos įgūdžius garsai[Ш] ir [Ш] žodinės ir rašytinės kalbos formose.

Užduotys: 1) įtvirtinti prieinamumo nustatymo įgūdžius skamba [Ш] ir [Ш] žodžiais;

2) išmokti atskirti garsai[Ш] ir [Ш] sakinių ir teksto lygiu.

3) ugdyti daiktavardžių vyro darybos įgūdžius. R. vienetų h su priesaga –schik.

Kalbinė medžiaga:

Žodžiai: pokštas, kaštonas, erškėtuogė, traškėjimas, lenktynininkas, skanėstas, vandens lelija, pranešti, apykaklė, plyšys, tuščiaviduris, įtrūkimas, krepšelis, kutenimas, sausas, trupinys, moteris, anglis, anglių kasėjas, priėmimas, imtuvas, akmuo, mūrininkas, pirtis , pirtininkas, keltas, keltininkas, mokymas, treneris.

Pasiūlymai: Pelkėje auga asiūkliai.

Pelytė ieško duonos trupinių.

Nubrėžkite trikampį naudodami liniuotę ir pieštuką.

Stalčiuje – senelio šachmatai.

Sugavome vėgėlių ir karšių.

Sasha skaldo graikinius riešutus.

Aikštėje triukšmauja žmonės.

Tekstas: Driežai.

Driežas yra plėšrūnas. Driežai medžioja mažus dyglius ir vabzdžius.

Driežai mėgsta kaitintis saulėje. Jie užlipa ant akmenų, spygliuočių ir medžio drožlių, prisimerkia ir atidengia nugarą saulei. Driežai yra labai vikrūs.

Kalbos pasirinkimo idėja medžiaga: medžiaga parenkama pagal temą klases; vartodami daiktavardžius ir veiksmažodžius.

Įranga: sąsiuvinis, rašiklis, žali ir mėlyni pieštukai, darbalapiai (Dalomoji medžiaga).

Žiūrėti klases: akustinės disgrafijos įveikimo pamoka.

Pamokos eiga.

1 Organizacinis momentas.

Užsirašykite šiandienos datą į užrašų knygelę. Mūsų šiandienos tema skamba [Ш] ir

2. Pagrindinė dalis.

Pateikite aprašymą garsas [Ш] – Priebalsis, kietas, kurčias.

Pateikite aprašymą garsas [Ш] – Priebalsis, minkštas, kurčias.

1. Žaidimas "Kryžiukai nuliukai" Ištarsiu žodžius, uždėsiu kryžių, jei išgirsi žodį su garsas [Ш], nulis – žodis su garsas [Ш].

(pokštas, kaštonas, erškėtuogės, traškėjimas, lenktynininkas, skanėstas, vandens lelija, pranešti, apykaklė)

2. Pagal modelį suformuokite asmens profesijos pavadinimą. Pavyzdys: sruogelė - suktukas.

Anglies darbininkas, imtuvas-imtuvas, akmentašys, pirtininkas, keltas-keltininkas, mokymas-instruktorius. Užsirašyk. Ką matote bendro su antrąja žodžių grupe? (priesaga, nurodykite žodžiais)

3. Ištaisykite žodžių klaidas, parašykite jas dviem skirtingais garsiakalbiai:

4. Perrašykite sakinius, įterpdami trūkstamus [Ш] arba [Ш].

Spygliai auga pelkėje.

Mes...onok ir...valgome duonos trupinius. ki.

Nubrėžkite trikampį naudodami liniuotę ir pieštuką.

5. Sudarykite sakinius ir užsirašykite juos į sąsiuvinį. Paryškinti garsai [Ш] ir [Ш].

Senelis, šachmatai, melas, dėžutė.

Sugavome vėgėlių ir karšių.

Sasha, spustelėkite, graikiniai riešutai, riešutai.

Aikšte, triukšmaukite, žmonės.

6. Nukopijuokite tekstą, įterpdami trūkstamus laiškus.

Aš...eritsa - hee. Nikas. Aš esu sumedžiotas. eritsy ant mažų mos. eks ir klaidos.

Driežai mėgsta kaitintis saulėje. Jie lipa ant akmenų, staklių ir... medžio. jie šviečia, saulė šviečia...nugaros apverčiamos aukštyn kojomis. Driežai yra labai... protingi.

7. Ar teiginys yra teisingas?

Garsas [Ш] – priebalsis, sunkus, skambus? -Ne.

Garsas [Ш] – priebalsis, minkštas, kurčias? -Taip.

Žodyje "čiuptuvai" garsas Ar [Ш] yra žodžio pradžioje? -Taip.

Žodyje "traškėti" Yra garsas[Ш]? -Ne.

3. Apatinė eilutė. Ačiū, ko išmokote šiandien klasė? Ką naujo išmokote?

Namų darbai. Užsirašykite sakinius, ištaisykite klaidas.

Karšis iš lentų pastatė dėžę bulvėms.

Drabužių turguje Yasha nusipirko gražių batų.

Žiema praėjo, paukščiai pradėjo čiulbėti.

Skyriai: Pradinė mokykla

Klasė: 2

Tema:Diferencijavimas dT žodžiais, sakiniais

Tikslas: išmokyti atskirti d–t žodžiais ir sakiniais.

Ugdykite regimąjį dėmesį, klausos suvokimą, atmintį.

Suaktyvinkite savo žodyną.

Pamokos eiga

I. Org. momentas

Tas, kuris įvardins metų laikus, atsisės. Koks dabar metų laikas? ( Ruduo).

Mirksi žodis – rodomi mėnesių pavadinimai

Vaikai skaito ir vardija ( lapkritis, rugsėjis, spalis).

– Dabar vėl pavadinkite juos iš eilės (rugsėjis, spalis, lapkritis).

II. Taikymas

Šiandien skirsime garsus ir raides d -T žodžiais ir sakiniais.

III. Kartojimas

Į kokias 2 grupes skirstomi garsai?

(uždėkite ranką ant kaklo ir ištarkite garsiai arba tyliai)

Kokią spalvą naudojame garsiniams priebalsiams žymėti? - Žalias.

O kurtieji? - Mėlyna.

(Balsinių ir bebalsių priebalsių žymėjimas šiomis spalvomis atitinka raštingumo mokymo VIII tipo pataisos mokykloje metodiką.)

– Kieno vardas prasideda balsiu?

- Už blankų garsą?

- Už balsingą priebalsį?

IV. Garsinė žodžių analizė

- Paimkite popieriaus lapelius, ant jų užšifruotas žodis, kiek raidžių šiame žodyje? (Raidžių skaičius žodyje atitinka langelių skaičių.)

Kurį žodį gausite, sužinosite atlikę užduotį.

Žodyje ve T er– atpažinti 3 garsą ir užrašyti raidę.

Suk – atpažinkite balsio garsą ir užrašykite raidę.

Valanda - nustatykite pirmąjį garsą ir užrašykite raidę.

Vaistažolės A– nustatyti kirčiuotą balsį ir užrašyti raidę.

Kokį žodį gavai? ( Debesis). Kokia taisyklė randama šiame žodyje?

chadabar rašyti su laišku A.

Vaikinai, kurį pieštuką turėtumėte pasirinkti norėdami pabraukti 1 raidę šiame žodyje? (SU mėlyna). Kodėl? ( Laiškas Tžymi bebalsį priebalsį).

Iš debesų krenta lašeliai. Padarykite iš jų žodį.

Kuriuo pieštuku pabraukti 1 šio žodžio raidę? ( Žalias). Kodėl? ( Laiškas džymi balsinį priebalsį.)

Kaip lyja rudenį? ( Šlapdriba, šalta, nuostabu, ruduo.)

Lyja, išgerk kelis lašus. Aš įvardinsiu žodžius, o jūs atpažinsite 1 garsą d -T , jei bebalsis priebalsis yra mėlyna lašas, jei yra balsinis priebalsis žalias lašelis.

Žodžiai: d vagis, T akiniai, T labas d Oi, T rava, d medis.

Patikrinkite, ar tai jums pavyko?

Gerai padaryta vaikinai.

V. Vaizdinės atminties ugdymas

Jei netiki, patikėk.
Auksiniuose miško vokuose
Ruduo rašė laiškus
Ir skirtas draugams
Į mėlyną pašto dėžutę
Jų nereikia praleisti
Dažniau ateik į mišką
Gaukite šiuos laiškus.

Kokius laiškus gavome iš rudens, sužinosime iššifravę šį įrašą. (Lakštas.)

Įvardink raides, kurias matote?

Prisiminkite ir pieštuku nubraižykite užrašų knygelėje. Užrašykite žodį, suraskite raides, kurias atpažinome šiandien, ir pabraukite. Kokia spalva ir kodėl?

Pratimai akims.

Lapas sukasi, skraido, judiname akis, sekame.

(Logopedas daro judesius lapeliu į dešinę, kairę, aukštyn, sukamaisiais judesiais, o vaikai seka jį akimis).

Atidarykite voką.

Ir lapai nėra paprasti. Jie turi užduočių.

Pažvelkite į kvadratą lentoje, prisiminkite raides ir parašykite jas savo langeliuose.

Sukurkite žodį iš šių raidžių.

Kokį žodį gavai?

Orai – kuriuos iš išskirtinių garsų girdėjome šiandien pamokoje?

Koks šiandien oras?

VI. Variklio vystymasis

Kas nutinka lapams rudenį? ( Jie krenta)

Kaip vadinamas šis reiškinys? ( Lapų kritimas)

Atriškime lapus nuo medžių.

(Ant medžio suvarstomi lapai su raidėmis.)

Padarykite iš jų žodžius.

Paskaitykite, kokius žodžius kiekvienas iš jūsų sugalvojo?

(Tuopos, kamienas, kedras, ąžuolas.)

Kokių žodžių per daug? (SU tvol.)

Kodėl? (SU kamienas yra medžio dalis, o tuopos, ąžuolas, kedras yra medžių pavadinimai.)

– Užsirašykite žodžius, kurie prasideda garsiniu priebalsiniu garsu (ąžuolas).

– Apie bebalsį priebalsį, kurį studijavome – tuopos.

Fiziniai pratimai.

Jie išskrido kaip lapai ( sukasi aplink), mes siūbuojame kaip vėjas ( rankas aukštyn) lyja ( pirštais).

VII. Darbas su perforuotomis kortelėmis

Šioje užduotyje naudojamas diferencijuotas požiūris. Kortelių skirstymas pagal vaikų savybes ir negalias.

Kur nukris lapas? Įdėkite raides d arba T.

Perskaitykite žodžius, kurie prasideda garsu D ir garsu T.

VIII. Darbas su tekstu

Perskaitykite tekstą, pakeisdami mėlynus žetonus raide - T, ir žalios drožlės su raide D.

Lentoje yra tekstas, kuriame raidės D ir T buvo pakeistos mėlyna ir žalia žetonais.

Čia jau ruduo.
Saulė šviečia. .kreiptas
.ue. šaltas ventiliatorius
Valanda.apie i.u. .Šaunu.i.
.ne trumpas.

Apie kokį metų laiką kalbama tekste? Kaip tu atspėjai?

Kaip rudenį šviečia saulė?

Pavadinkite žodžius su garsais D, T, žodžius, kuriuose skamba abu šie garsai.

IX. Apatinė eilutė

Kokius garsus ir raides skyrėme pamokos metu? Prisiminkite rudens žodžius, kuriuose skamba garsas T, garsas d.

Puiku, visi dirbo gerai.

Nuplėškite lapus su savo įvertinimu.

KALBOS PAMOKOS APIE AGRAMMATINĖS DIGRAFIJOS PAŠALINIMĄ 5 KLASĖJE SANTRAUKA

Logopedinės temos SUSIJĘ ŽODŽIAI
Leksikos tema: GYVINIAI IR JŲ VAIKAI
Gramatikos tema Vienaskaitos ir daugiskaitos daiktavardžiai
tel.
Tikslas: išmokyti pasirinkti susijusius žodžius.

Ugdymo tikslai:
žodžių plėtimas ir aktyvinimas tema „Naminiai gyvūnai ir jų jaunikliai“;
gebėjimo keisti daiktavardžius skaičiais ugdymas;
gebėjimo sudaryti mažybinę daiktavardžio formą ugdymas;
įtvirtinti vaikų žinias apie žodžio šaknį.
Pataisymas:
loginio mąstymo ugdymas;
nuoseklios kalbos ugdymas.
Švietimas:
valdymo ir savikontrolės funkcijų plėtra;
atkaklumo formavimas.

ĮRANGA kortelės su naminių gyvūnėlių nuotraukomis
ir jų kūdikiai, mįslių kortelės.

Pamokos eiga
Įvadinė dalis
1.Organizacinis momentas
Sveikinimai. Susitikimas su vaikais.
Pagrindinė dalis
2. Žaidimas „Kas kieno kūdikis“
- Dabar šiek tiek pažaisime su tavimi. Turiu gyvūnų, kuriuos turite atspėti.
Smailios ausys
Ant pagalvės letenų
Nosis kaip šereliai
Išlenkta nugara
Dieną jis miega, guli saulėje,
Naktimis jis klaidžioja ir eina į medžioklę.

Jis draugauja su savininku,
Namas saugomas
Gyvena po veranda
Uodega žiede.

Alkanas briedis
Pilnas – kramto,
Visiems vaikams duoda pieno.

Su apipjaustytais karčiais,
Uoliai šokinėja.

Su barzda, o ne senas vyras,
Su ragais, o ne jaučiu.
Ne arklys, o spardymas,
Jie melžia, o ne karvę,
Su pūkais, o ne paukščiu.

Vietoj uodegos - kabliukas,
Vietoj nosies - kulniukai,
Kulnas pilnas skylių,
Ir kabliukas niūrus.

Pūkų kamuolys,
Ilga ausis
Agility šuoliai,
Mėgsta morkas.

Kuriam nei karštyje, nei šaltyje
Nenusivelka kailinių.
Ant lentos padėjau augintinių nuotraukas.
- Vaikinai, šie gyvūnai prarado savo kūdikius. Padėkime juos surasti. Na, prisiminkime: kas yra šuns kūdikis?

Teisingai – šuniukas
·GERAI. Ir daugiskaita? (Likusi dalis daroma taip pat)
3.Darbas sąsiuviniuose.
- Užsirašykite keletą žodžių į sąsiuvinius, kaip aš tai darau ant lentos.
Pavyzdys: katė - kačiukas - kačiukai
avys – ėriena – ėriukai ir kt.
- Dabar paimkite pieštukus ir paryškinkite visų žodžių šaknis.
– Taip, dabar pasakyk, kurie iš jų yra giminingi.
Kodėl? (Jie turi tą pačią šaknį)
– Kaip kitaip galima pavadinti susijusius žodžius?
(vienos šaknys)
IŠVADA: giminingi žodžiai yra susiję ir turi
bendra šaknis.
4. Žaidimas „Išsirink žodį“
– Dabar reikia prisiminti, kas ką valgo. (Rašyti ant lentos)
5. Žaidimas „Trečias žmogus“
Ant lentos pakabinami lapai su žodžiais, vaikai turi nustatyti, kuris žodis yra keisčiausias.
6. Žaidimas "Gorka"
Pateikiamos tik šaknys, reikia užpildyti tuščius langelius, kad gautumėte žodžius su ta pačia šaknimi.
juoda.. sena..
juodas senas
juodas senas

7. Darbas su tekstu
Ant lentos užrašomas tekstas:
Vasarą atostogavome kaime pas senelį. Padėjome jam atlikti namų ruošos darbus.
Maša melžė karvę. Petja ganė avis. Ir aš maitinau katę ir šunį. A
vakare senelis mus nuvežė pajodinėti ant žirgo.
- Perskaitykite tekstą ir pakeiskite pabrauktus žodžius meiliais.
Skaitydami parašykite tekstą sąsiuvinyje, pažymėkite pabrauktų žodžių šaknį.
Baigiamoji dalis.

8. Apibendrinimas
- Ką mes šiandien veikėme klasėje?
- Ačiū, iki.

KALBOS PAMOKOS APIE AGRAMTINĖS DIGRAFIJOS PAŠALINIMĄ 5 KLASĖJE SANTRAUKA

Logopedinė tema SUSIJĘ ŽODŽIAILeksikos tema GYVINIAI IR JŲ VAIKAIGramatikos tema Vienaskaitos ir daugiskaitos daiktavardžiai tel.Tikslas Išmokite pasirinkti susijusius žodžius.

Užduotys Švietimas:

    žodžių plėtimas ir aktyvinimas tema „Naminiai gyvūnai ir jų jaunikliai“; gebėjimo keisti daiktavardžius skaičiais ugdymas; gebėjimo sudaryti mažybinę daiktavardžio formą ugdymas; įtvirtinti vaikų žinias apie žodžio šaknį.
Pataisymas:
    loginio mąstymo ugdymas; nuoseklios kalbos ugdymas.
Švietimas:
    valdymo ir savikontrolės funkcijų plėtra; atkaklumo formavimas.

ĮRANGA atvirutės su augintinių nuotraukomis ir jų kūdikiai, mįslių kortelės.

Pamokos eiga

Įvadinė dalis

1.Organizacinis momentas Sveikinimai. Susitikimas su vaikais. Pagrindinė dalis 2. Žaidimas „Kas kieno kūdikis“ - Dabar šiek tiek pažaisime su tavimi. Turiu gyvūnų, kuriuos turite atspėti.

Smailios ausys

Ant pagalvės letenų

Nosis kaip šereliai

Išlenkta nugara

Dieną jis miega, guli saulėje,

Naktimis jis klajoja ir eina į medžioklę.

Jis draugauja su savininku,

Namas saugomas

Gyvena po veranda

Uodega žiede.

Alkanas briedis

Pilnas – kramto,

Visiems vaikams duoda pieno.

Su apipjaustytais karčiais,

Uoliai šokinėja.

Su barzda, o ne senas vyras,

Su ragais, ne jaučiu.

Ne arklys, o spardymas,

Jie melžia, o ne karvę,

Su pūkais, o ne paukščiu.

Vietoj uodegos - kabliukas,

Vietoj nosies - kulniukai,

Kulnas pilnas skylių,

Ir kabliukas niūrus.

Pūkų kamuolys,

Ilga ausis

Agility šuoliai,

Mėgsta morkas.

Kuriam nei karštyje, nei šaltyje

Nenusivelka kailinių.

Ant lentos padėjau augintinių nuotraukas.

- Vaikinai, šie gyvūnai prarado savo kūdikius. Padėkime juos surasti. Na, prisiminkime: kas yra šuns kūdikis?

Teisingai – šuniukas. Ir daugiskaita? (Likusi dalis daroma taip pat) 3.Darbas sąsiuviniuose. - Užsirašykite keletą žodžių į sąsiuvinius, kaip aš tai darau ant lentos.Pavyzdys: katė - kačiukas - kačiukaiavys – ėriena – ėriukai ir kt. - Dabar paimkite pieštukus ir paryškinkite visų žodžių šaknis.– Taip, dabar pasakyk, kurie iš jų yra giminingi.Kodėl? (Jie turi tą pačią šaknį) – Kaip kitaip galima pavadinti susijusius žodžius?(vienos šaknys)IŠVADA: giminingi žodžiai yra susiję ir turibendra šaknis.4. Žaidimas „Išsirink žodį“ – Dabar reikia prisiminti, kas ką valgo. (Rašyti ant lentos)5. Žaidimas „Trečias žmogus“ Ant lentos pakabinami lapai su žodžiais, vaikai turi nustatyti, kuris žodis yra keisčiausias.6. Žaidimas "Gorka" Pateikiamos tik šaknys, reikia užpildyti tuščius langelius, kad gautumėte žodžius su ta pačia šaknimi.juoda.. sena.. juoda... sena...juoda... senas...

7. Darbas su tekstu Ant lentos užrašomas tekstas: Vasarą atostogavome kaime pas senelį. Padėjome jam atlikti namų ruošos darbus. Maša melžė karvę. Petja ganė avis. Ir aš maitinau katę ir šunį. A vakare senelis mus nuvežė pajodinėti ant žirgo. - Perskaitykite tekstą ir pakeiskite pabrauktus žodžius meiliais.

Skaitydami parašykite tekstą sąsiuvinyje, pažymėkite pabrauktų žodžių šaknį.

Baigiamoji dalis.

8. Apibendrinimas - Ką mes šiandien veikėme klasėje?- Ačiū, iki.

MBOU "Vidurinė mokykla Nr. 4"

SANTRAUKA

ATVIRA PAMOKA APIE AGRAMMATINĖS DIGRAFIJOS PAŠALINIMĄ

5 KLASĖJE.

Parengė:

Mokytoja logopedė

Shpirnaya V. N.

S. Raevskis 2014 m